Trombózison átesettek és megelőzni kívánók információs oldala

Trombózis (vérhígító) diéta, életmód, megelőzés

Trombózis (vérhígító) diéta, életmód, megelőzés

Trombózis után mennyi idővel mentetek vissza dolgozni?

2015. március 07. - InKa

Kérdés:

"Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy mennyi idő után mentetek vissza dolgozni? A háziorvosom jövőhét szerdán ki akar írni dolgozni ( 2 és fél hét után), de még fásliznom kell, ami igen kényelmetlen, mert egy idő után lecsúszik....Szóval mit mondjak neki, hogy várjunk még? Vagy egyezzek bele?"

Válasz 1:

"Szia! 12 napig járnod sem lett volna szabad, de úgy sejtem megtetted, mert lecsúszott a fásli. Óvatosan kezdj el mozogni, mert még veszélyes lehet. Ha visszamész dolgozni, mindenképpen viselj kompressziós harisnyát. Receptre fél áron van, kb. 3500 Ft. Pontosan le kell mérni a lábad (nyugalmi, azaz vízszintes állapot után) bokánál, vádlinál, térdben, és feljebb is, ha nem csak térdharisnya lesz. Jobbulást!"

Válasz 2:

Nekem azt mondták nem kell hordanom harisnyát, ugyanis nem visszeres a lábamm hanem mélyvénás trombózisom volt és műtöttek vele kétszer, és ugye mivel nem visszér, amelynél fel kellene fognom az ereket harisnyával, hanem műtét volt, ezért áramolnia kell a vérnek... Sőt, 4. nap intenzív után kifejezetten járkálnom kellett a kórházban is, hogy induljon meg a véráram a lábamban.... Semmi bajom azóta, hál'Istennek. Sok-sok séta, szoba bicikli, stb.

Válasz 3:

"Nekem mélyvénás trombózisom volt mind a kettő, de külsőleg látható visszerem soha nem volt, most sincs. Azzal magyarázták, hogy vénatágulatom van és a hirtelen nyomáskülönbségektől alakult ki. Elvékonyodott a fal. Fél évig köteleztek a teljes harisnya viselésre úgy, hogy csak akkor NEM kell rajtam legyen, ha alszom, azaz fekszem, és azonnal fel kell vennem, ha felkelek. Először 3 hónapot mondott a gyógytornász, majd 6 hónapot mondott a sebész. Legutóbbi sebész pedig 1 évet. Ha bedagad, akkor már azonnal mutatnom kell magamat. "

Válasz 4:

"Szia! Hogy mikor mész vissza dolgozni, azt részben a kezelőorvosod ÉS részben Te határozod meg. Ha úgy érzed, hogy Neked jobb dolgozni és a betegség "játékszabályait" betartod, akkor nem lesz baj. A fásli illetve a kompressziós harisnya viselése kötelező!! (Ha fáslit hordasz akkor egy combfixet húzzál a kötésre, ezzel lehet fixálni valamennyire) Ne ülj sokat és ne állj sokat, mozgasd a lábad vagy félóránként járkálj. Lényeg: ne pangjon a vér. Ha pedig azt érzed, hogy sok a terhelés, maradj még otthon, mert sokszor jobb inkább a fokozatosság. És amire télen még KÖTELEZŐ figyelni: a jeges utakra, illetve legyen Nálad papír a véralvadásgátlóról, amit szedsz (többféle is van, más a hatásmechanizmusuk), mert ezzel a saját életedet is megmentheted. (Én egyébként az első trombózisom után 11 hónapot voltam otthon, a másodiknál csak 6 hetet és ez volt a lehető legjobb döntésem. Mondjuk volt olyan orvos, aki fogta a fejét, mikor azt mondtam, hogy akkor én inkább visszamennék és élném tovább betegségtudattól mentesen az életem. És végül az élet engem igazolt )" Vigyázz magadra és gyógyulj meg hamar!!

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://trombozisblog.blog.hu/api/trackback/id/tr367247557

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása